Ana sayfa TEKNOLOJİ iPhone 8 üretiminde büyük kriz!

iPhone 8 üretiminde büyük kriz!

680
0

Apple’ın başta iPhone 8 olmak üzere, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinin piyasaya sürülmesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabileceği ifade ediliyor. Apple tarafından resmi olarak tanıtılması merakla beklenilen iPhone 8, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinde çok ciddi bir gecikme bahsediliyor. Peki, Apple’ın iPhone tanıtım geleneğini bile bozabilecek bu gecikmenin kaynağı ne?

Economic Daily News’in haberine göre, bu yıl tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin üretimine henüz başlanamadı. Yeni 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone akıllı telefonlar için Ağustos ayı itibarıyla üretime geçileceği ve bunun planlamanın bir ay gerisinde olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, 5.8 inç OLEDekranlı iPhone modelinin Kasım ayından önce satışa çıkamayacağı da bilgiler arasında yer alıyor.

17-07/17/iphone-8-7s-7s-plus-gecikme-sdn-02.jpg

Foxconn, OLED ekranlı iPhone modelinin nam-ı diğer iPhone 8’in üretimini üstlenirken, Pegatron ise 4.7 inç iPhone 7S modellerinin ve az sayıdaki iPhone 8’in üretimini gerçekleştirecek. Son olarak Wistron ise 5.5 inç iPhone 7S Plus modellerini üretecek. Öte yandan, Foxconn ve Pegatron’un henüz seri üretim seviyesine gelemediği ve LCD ekranlar için tedarik zincirinde sorun yaşadığı belirtiliyor. iPhone 8 tarafından ise devre kartları, 3D Touch bileşenleri ve OLED ekran tedariği konusunda sıkıntıların mevcut olduğu ileri sürülüyor. Tüm bunlara ek olarak, iOS yazılımı tarafında da çeşitli sıkıntılar olduğundan da bahsedildiğini not olarak düşelim.

Tüm bu yaşananlar Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini tanıtmasını geciktirebilir. Bir diğer seçenek ise akıllı telefonların normal etkinlik döneminde duyurulup satışları için ileri bir tarihin açıklanması.