Ana sayfa HABERLER iOS 17.1.2 Yayınlandı!

iOS 17.1.2 Yayınlandı!

313
0

Bu haftanın başlarında Apple‘ın yeni bir güncellemeyi yayınlamaya hazırlandığı rapor edilmişti. Şirket, birkaç gün önce iOS 17.2 beta 4’ü geliştiricilere sundu, ancak güncellemeyi kaçırdığına dair söylentiler var. Bugün, şirket nihayet iOS 17.1.2 güncellemesini tüm uyumlu iPhone modelleri için kullanıcılara sundu. Güncellemenin, özellikle birçok iPhone kullanıcısını etkileyen bir sorunu çözmesi bekleniyordu, ancak görünüşe göre sadece küçük değişikliklere yol açtı.

iOS 17.1.2 hataları gideriyor mu?

Kullanıcılar, iOS 17.1.1’in iPhone’larda Wi-Fi bağlantı sorunlarına yol açtığını bildirdi. iOS 17.1.2’nin bu sorunu çözeceği düşünülüyordu. Ancak Apple’ın sürüm notlarına göre, güncelleme önemli güvenlik düzeltmeleri getiriyor. Bu yeni güvenlik güncellemeleri olumlu karşılanırken, ek hata düzeltmelerinin yapılıp yapılmadığı henüz belirsiz.

iOS 17.1.2’yi kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar uygulamasından indirebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye giderek ekrandaki talimatları takip ederek en son iOS 17.1.2 güncellemesini iPhone’unuza yükleyebilirsiniz. Güncelleme kablosuz olarak sunulacak ve iPhone 11’den başlayarak tüm uyumlu iPhone modellerine yüklenecek.

iOS 17.1.2Yeni güncelleme öne çıkan eklemeler getirmemesi nedeniyle küçük bir güncellemedir. Ayrıca, iPhone’daki sorunları çözmeye yönelik hata düzeltmeleri içermiyor gibi görünüyor. Apple, önümüzdeki ayda yayınlanacak olan iOS 17.2 üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme, yeni Journal uygulamasını ve Müzik uygulamasında çeşitli önemli iyileştirmeleri beraberinde getirecek. Apple, ayrıca geliştiricilere test amacıyla iOS 17.2, watchOS 10.2 ve macOS 14.2’nin beta 4’ü de indirime sundu. Yıl bitmeden Apple’ın yeni özelliklerini kullanıcıları ile buluşturması bekleniyor.