Ana sayfa iOS Spotify’ın, iOS 14 için Widget’i Çıktı!

Spotify’ın, iOS 14 için Widget’i Çıktı!

361
0

Bilindiği gibi Eylül ayında iOS14 kullanıcılar ile buluştu ve yeni gelen özelliklerden birisi olan widget çok beğenildi. Bunun üzerine Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!

Bu özellik şimdi en son Spotify beta sürümünde test ediliyor

Spotify, iOS için çok fazla tercih edileceği düşünülen widget’ı test ediyor. Şimdilik bu özellik sadece Spotify beta’nın TestFlight kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

9to5Mac tarafından edinilen bilgiye göre: Bu özellik için yerel destek Spotify beta sürümünde ortaya çıktı. 9to5Mac okuru Yo Nel tarafından fark edilen, Spotify’ın iOS ana ekran widget uygulamasını detaylı araştırdılar. Araştırmaların sonucunda, küçük ve orta olmak üzere iki boyut içeriyor ve iOS 14 yayınlandığı andan itibaren mevcut olan Apple Music widget’larına benziyor.

Sızıntılardaki görseller, Spotify’ın en azından küçük ve orta boyutlarda birkaç farklı boyutta widget üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Henüz en büyük widget boyutuna sahip herhangi bir görsel görünmüyor.

Spotify iOS 14 widget özelliği TestFlight kullanıcıları için Spotify beta sürümünde mevcut olsa da, özellik henüz diğer kullanıcılar tarafında mevcut değil.

Belirtildiği gibi parçaları oynatmak, duraklatmak veya atlamak için ‘Şu Anda Oynatılıyor’ kontrol çubuğu yok gibi duruyor. Widget, işlevsellik açısından Apple’ın kendi Apple Music widget’ına benziyor denilebilir ve muhtemelen müzik veya podcast’ler için sanatçıların eserleriyle doldurulacak kutular gösteriliyor.