Ana sayfa GGMatiK – Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın(C#)

GGMatiK – Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın(C#)

Merhaba arkadaşlar. Daha önce 1.versiyonunu yayınlamış olduğum bizzat kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda geliştirmiş olduğum GGMatiK programının 2.versiyonuyla karşınızdayım. İlk versiyonu kullananlar bilirler ki, tamamen kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda ve hızlı bir şekilde geliştirmiş olmamdan ötürü arayüz tasarımını pek önemsemeden derleyip yayınlamıştım.

6-ProgramHakkinda.jpg (490×361)Nihayet biraz zaman buldum ve programa biraz makyaj yapmaya karar verdim 🙂 Sanırım bu yeni versiyonuyla biraz daha yakışıklı, nur topu gibi bir programımız oldu.

Daha öncede bilgi verdiğim üzere C# diliyle yazmış olduğum GGMatiK v2.0 programında yine aynı şekilde SQLite DB kullandım. Veritabanı kısmında herhangi bir değişikliğe gitmedim(hızlı+ücretsiz+pratik bir DB olması nedeniyle).

Programla ilk defa karşılaşacaklar için dilerseniz program hakkında biraz bilgi vereyim. GGMatiK v2.0 programıyla, aylık olarak ne kadar geliriniz ne kadar gideriniz oldu bunları kayıt altına alıyorsunuz. Ay bazlı hesaplama ve listeleme yaptırabiliyorsunuz.
O ayki gelir eğer gideri karşılamıyorsa direkt eksiye düştünüz şeklinde bilgilendirme alıyorsunuz. Ayrıca ilgili aya ait gelir yada gideri direkt olarak MS-Excel’e gönderebiliyorsunuz.

Dediğim gibi tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü geliştirdim ve belki benim gibi aylık olarak mali durumunu izlemek isteyen birileri varsa onlarında işini görür diye paylaşmak istedim. Son derece kolay ve kullanıcı dostu bir arayüz yazmaya çalıştım.

Programdan bir kaç ekran alıntısı paylaşayım.

Kullanıcı Giriş:
1-GirisPaneli.jpg (377×194)
Ana Ekran:
2-AnaPanel.jpg (1226×680)

Gelir Ekleme ve Sorgulama/Hesaplama Paneli :3-GelirlerPaneli.jpg (1001×539)

Gider Ekleme ve Sorgulama/Hesaplama Paneli :
4-GiderlerPaneli.jpg (1001×539)

Yıl Düzenleme Paneli:
5-YillarPaneli.jpg (681×243)

 

Dediğim gibi arkadaşlar. Sadece kendim için yazdığımdan ötürü programda bir takım eksiklikler saptayabilirsiniz. Konu altında her türlü yorum, görüş ve önerinize de açığım. Faydalı olması dileğiyle.

Boyut : 9.3MB
İndirmek için : https://www.muratyalcin.com.tr/ggmatikv2/GGMatiKv2.exe