Ana sayfa HABERLER iOS 12.1 Beta 1 Yayınlandı!

iOS 12.1 Beta 1 Yayınlandı!

843
0

Apple, iOS yazılımının en yeni sürümü olan iOS 12’yi yayınladıktan hemen bir gün sonra geliştiriciler için iOS 12.1 Beta 1’i yayınladı.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden yeni iOS 12.1 Beta sürümünü veya uygun yapılandırma profilini Geliştirici Merkezi’nden yükledikten sonra OTA ile indirebilirsiniz. Güncellemeyi indirebilmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellememenüsüne gitmek yeterli.

iOS 12.1 Beta 1 Yenilikleri

Güncellemedeki göze çarpan ilk ve en önemli yenilik iOS 12.0’da yer verilmeyen Grup FaceTime özelliği.

Apple’ın Grup FaceTime’ı test etmek için daha fazla zamana ihtiyacı vardı ve iOS 12 Beta’da yer verdiği bu özelliği kaldırmıştı. Nitekim iOS 12.1’in ilk Beta’sında özelliğin geri geldiğine tanık oluyoruz. Grup FaceTime özelliği ile 32 kişiye kadar sesli veya görüntülü görüşme yapılabiliyor.

iOS 12.1 güncellemsiyle yeni emojilerin sunulması bekleniyor, ancak yeni emojilerin bir sonraki ara güncelleme ile sunulması da mümkün.

Güncellemeyi kendi cihazımıza indirip kontrol ettikten sonra yeni özelliklerle ilgili ayrıntıları paylaşacağız. Son olarak Apple bugün, Xcode 10.1’in de yeni bir beta sürümünü yayınladı.

Güncelleme: Halka Açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları için iOS 12.1 Public Beta 1 yayınlandı.

 

Kaynak : SihirliElma