Ana sayfa TEKNOLOJİ Photoshop Kullanırken Araçların(Brush,Eresa..Vs) Nokta/Artı Şeklini Alması Sorununun Çözümü

Photoshop Kullanırken Araçların(Brush,Eresa..Vs) Nokta/Artı Şeklini Alması Sorununun Çözümü

597
0

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere çok fazla sinir bozucu olan ama çözümü de bir o kadar basit olan bir durumdan söz etmek istiyorum.

Bilindiği gibi Photoshop uygulaması kullanmaya yeni başlayan kişilerin bazı küçük ama bir o kadar hayati püf noktaları bilmeye ihtiyaçları vardır. Şahsen kendimde bu sorunu yaşadığımdan ötürü böyle bir blog yazmak istedim. Lafı fazla uzatmadan konuya değinelim.

Örneğin bir fotoğrafı düzenlemek istediniz. Ve B harfine bastınız. Yani fırça aracını Brush Toolu seçtiniz. Sonra birde bakıyorsunuz ki fırça aracı aktifken işlem yapacağınız alan nokta şeklinde olmuş. Siz boyutu ister büyütün ister küçültün. O alan hep nokta şeklinde kalıyor. Aşağıdaki fotoğraftada göreceğiniz üzere.

İşte bu sorunun çözümü klavyenizdeki Caps Lock tuşunu kapatmaktan geçiyor. Caps Lock tuşunu kapattıktan sonra ilgili alanın tekrardan halka şeklinde büründüğünü göreceksiniz. Aşadağıdaki fotoğraftada görüldüğü gibi.

Benim gibi bu konuda sorun yaşayanlar için ilaç gibi bir çözüm olduğunu düşündüğüm bir sorunu sizinle paylaşmak istedim. Umarım birilerinin bir duasına vesile olmuşumdur 🙂