Ana sayfa HABERLER iOS 12 Çalıştıran Cihaz Sayısı Artıyor!

iOS 12 Çalıştıran Cihaz Sayısı Artıyor!

770
0
Mixpanel tarafından toplanan verilere göre, iOS 12 çalıştıran cihazların sayısı yavaş yavaş artıyor. Verilere göre, iOS 12’nin yayınlanmasından 48 saat sonra cihazların yüzde 10’undan biraz fazlasına en yeni iOS sürümü yüklenmiş durumda.

Veriler, kullanıcıların iOS 11 ve iOS 10’a kıyasla daha düşük bir ilgiyle iOS 12’ye yöneldiklerini gösteriyor.

iOS 12 Kullanım Oranı

Geçtiğimiz yıl iOS 11 yayınlandıktan sadece 24 saat sonra cihazların yüzde 10’una kurulmuştu. 2016 yılında ise iOS 10 yayınlanmasından sadece 24 saat içinde cihazların yüzde 14,45’ine kurulmuştu.

Kullanıcılar, iOS 11 yazılım güncellemelerinde görülen tüm hatalardan ve sorunlardan sonra yeni bir işletim sistemi kullanmaya isteksiz gibi duruyor. Ancak Apple’ın iOS 12’nin temel kodlarına odaklanmak için büyük çaba sarf ettiğini ve şu ana kadar güncellemenin oldukça istikrarlı bir görünümde olduğunun altını çizmek gerekiyor.

iOS 12, özellikle eski iOS cihazlarda önemli hız ve performans iyileştirmeleri sağlayan bir güncelleme konumunda. Bu nedenle, yazılımı yükleyen müşterilerin çoğu güncellemeden sonra iOS 11 üzerinde kayda değer bir hız artışı görüyorlar.

Örneğin, iOS 12 çalıştıran iPhone 6 Plus’ta uygulamalar yüzde 40 daha hızlı, klavye ise yüzde 50 daha hızlı görüntüleniyor. Fotoğrafı çekmek için Kilit Ekranı’ndan kamerayı açmak yüzde 70 daha hızlı gerçekleşiyor.

Apple, işletim sisteminde daha sorunsuz ve daha duyarlı bir hale getirdi. Artık Denetim Merkezi’ne erişmek, uygulamalarda gezinmek veya çoklu görevde uygulamalar arasında geçiş yapmak son derece pürüzsüz bir hal aldı. Ayrıca en yeni iOS sürümü, işletim sisteminin ne zaman ağır yük altında olduğunu algılayabiliyor ve kendi optimizasyonunu kendi sağlıyor. Uygulamalar, ağır yük altında iki kat daha hızlı açılıyor…

 

Kaynak : SihirliElma