Ana sayfa TEKNOLOJİ M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

1108
0

Merhaba arkadaşlar.

Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile yeni bir projeyi daha bitirdim. Bir not tutma programı/uygulaması geliştirdim. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü. Dilerseniz program hakkında biraz bilgi vereyim.

Programımızla basit bir şekilde notlar tutabiliyorsunuz. Bu notlara daha sonra kolayca erişebilmek için kategorize bir şekilde sisteme ekliyorsunuz. Sonrasında ilgili arama alanlarından ilgili nota kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz. Örneğin diyelim ki bir mevzuat çıktı ve ilerde o mevzuat size belkide lazım edecek ama siz nereye kaydetmiştim hangi klasöre atmıştım gibi dertlerden kurtulacaksınız. Tek seferde ilgili mevzuatın kategorisini oluşturup mevzuatın içerini programa yapıştırdıktan sonra artık o mevzuat programınızın veritabanında hazır bir şekilde bekleyecek.

Yada yukardada belirttğim üzere “tamamen kendi ihtiyaçlarım için” geliştirdiğimi belirtmiştim. Bir programcı olduğum için bazen program yazarken bazı fonksyonları ister istemez unutabiliyoruz. MeMo işte tam olarak burdada yardımımıza koşuyor 🙂 Mesela atıyorum C# ile bir uygulama gelitirmekteyken güzel bir kod parçacığı kullandık. Ama sonra onu başka bir projemizde biraz zaman geçtikten sonra kullanmak istediğimizde “Offf ya ben bunu nasıl yazmıştım???” diye kendini ve tırnaklarını yemektense programa bir kere ekleyip sonra kolayca nasıl yaptığımı yine programa eklediğim veriler sayesinde kolaylıkla bulabilirim…

Yani uzun lafın kısası eğer bir şeyi unutmak istemiyorsam ve kolayca erişmek istiyorsam bu programı kullanıyorum 🙂 Dilerseniz programdan birkaç ekran görüntüsü atayım.

1-login.png (375×191)

Login Ekranı:

2-anaekran.png (1235×591)

Ana Ekran:

3-okumapaneli.png (894×586)

MEMO Okuma Paneli:

4-memoduzenlemepaneli.png (977×577)

MEMO Düzenleme Paneli:

Ve daha bir çok ekran. Ücretsiz olarak kullanmak ve kurmak için aşağıdaki linkten direkt indirebilirsiniz.

İndirmek İçin  (9.34MB)  :  M e M O