Ana sayfa TEKNOLOJİ WhatsApp ile Artık Bütün Dosyalar Gönderilebiliyor

WhatsApp ile Artık Bütün Dosyalar Gönderilebiliyor

701
0

WhatsApp’a yeni gelen güncelleme dosya tipi desteğini artırıyor.

WhatsApp, şüphesiz ki akıllı telefon kullanan istisnasız herkesin bildiği, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması. Zamanında 19 milyar ödeyerek programı satın alan Facebook, WhatsApp ekibini uygulamayı sürekli geliştirmek için oldukça iyi yönetiyor gibi. Telefonlara ek olarak WhatsApp Web ile artık bilgisayarlarda da kullanılan servis, yeni güncelleme ile dosya tipi desteğini de artırdı.

WhatsApp’ta şimdiye kadar fotoğraf dışında yalnızca PDF dosyalarıgönderilebiliyordu. Fakat yeni gelen güncellemeyle artık her türden dosya gönderilebiliyor. Gönderilecek dosyanın boyutunun 100 MB değerini aşmaması gerekiyor. Ancak söylenenlere göre iPhone kullanıcıları bundan biraz daha büyük dosyaları gönderebiliyorlar.

Popüler mesajlaşma uygulamasına gelen güncelleme tüm dosya türlerini gönderebilmenin dışında birkaç yenilik daha getiriyor. Kullanıcılar bundan sonra fotoğraf çekme kısmında çektikleri en son fotoğrafların tümünü önizlenen fotoğrafları yukarı kaydırarak görebilecekler. Bunun dışında, toplu fotoğraf gönderimlerinde de albüm benzeri bir yapılanma söz konusu. Arkadaşınız size birden fazla fotoğraf gönderdiğinde bu fotoğrafların hepsi teker teker mesaj olarak gelmek yerine bir mesaj kutusunda, albüm şeklinde görünecek. Eklenen fotoğraflardan en son seçileni albüm kapağı olacak ve bu kapak fotoğrafı üzerinde albüm içerisinde kaç tane fotoğraf olduğu görülecek.

Fotoğraflarla olan bir diğer gelişme ise boyutlarının artık kırpılmayacağı. Bundan sonra WhatsApp, fotoğraflara kırpma uygulamadan karşı tarafa iletmenizi sağlayacak. Bunun dışında, mesajlaşma kısmında da yenilikler var. Kullanıcılar, bir mesajı italik, kalın ya da üstü çizili yapmak istediklerinde mesaj yazarken şeklini değiştirmek istedikleri kelimenin üstüne basılı tutmaları yetecek.

Söz konusu güncelleme, hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından uygulama mağazalarından hemen indirilebilir.