Ana sayfa Mac / MacOS MacBook Pro’ya Windows Sürprizi

MacBook Pro’ya Windows Sürprizi

275
0

Apple’ın MacBook’larının üzerinde yer alan Touch Bar, Apple kullanıcıları için kullanışlı bir araç olabiliyor. Sadece macOS kısayollarının kullanılabildiği MacBook Pro Touch Bar özelliklerini daha kullanışlı kılmak istiyorsanız, tek seçeneğiniz artık sadece macOS değil.

MacBook Pro Touch Bar, Windows 10 ile de çalışıyor

Meraklı bir GitHub bir geliştiricisi, Touch Bar’ın Windows 10 işletim sistemiyle uyumlu çalıştığını gösteren bir paylaşımda bulundu. Geliştirici, MacBook Pro’nun Touch Bar’ını Windows 10’un Başlat Çubuğu ile entegre etmeyi başardı. Böylece Windows 10 işletim sisteminde yer alan kısayollara ve sizin özelleştirdiğiniz ayarlara burada yer verilebiliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan proje ile muhtemelen ilerleyen günlerde Apple’ın Touch Bar’ı Windows 10 işletim sisteminde daha etkin çalışabilecek.

MacBook Pro Touch Bar Windows 10

Touch Bar’ın Windows 10’da çalışmasını sağlamak için birkaç ince ayara ihtiyaç var ve bunun için geliştirici olmanız gerekebilir. Geliştirici olmayan kişilerin de önemli ölçüde dikkatli olması gerekiyor. Henüz GitHub üzerinden uygulamayı yayınlamayan geliştiricinin yakın zamanda tüm test ve güncellemelerden sonra yayınlayacağı tahmin ediliyor.

GitHub’daki geliştirici, Windows’un arka bahçesi olan Windows Kayıt Defteri üzerinde birtakım değişiklikler yaptıktan sonra Touch Bar üzerinde Windows 10kısayollarını çalıştırabildiğini açıkladı.