Ana sayfa ANDROiD Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi 9T için Paranoid Android Müjdesi

Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi 9T için Paranoid Android Müjdesi

234
0

6 ay önce Android 9.0 Pie sürümü ile Xiaomi kullanıcılarının hizmetine sunulan Paranoid Androidüst düzey performansı ve kalitesi yüksek olan özellikleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Eğer Xiaomi Mi 9’a veya Xiaomi Mi 9T’ye sahip iseniz ve bu güncellemeyi istiyorsanız sizi neler bekliyor?

Paranoid Android güncellemesi ne tür katkılar sağlıyor?

Şarj tasarrufu konusunda oldukça randımanlı olan Paranoid Android, yararlı bir yazılım olarak Xiaomi sevenleri memnun ediyor. Buna ek olarak var olan ayarları sadece birkaç saniyede sıfırlayan yazılım, zaman tasarrufu açısından da oldukça iyi.

Henüz daha beta sürümünde olan güncelleme, yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisi kategorisinde yer alan “yakın alan iletişimi” ve Bluetooth altyapısı hususlarında geliştirilmeye devam ediyor. Paranoid Android’i şu ana kadar kullananların çoğu, bu yazılım ile yeni iki modelin neredeyse tamamen stabil çalıştığını ifade etti.

paranoid android güncellemesi

Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi 9T cihazları için geliştirilen bu sistemin tek eksik yanı, telefon ekranının açılması adına ekrana iki kez tıklama mevzusundaki istikrarsızlığı ile gündeme geldi. Geliştiriciler, bu sorunun modele göre değiştiğini söyledi.

Mi 9’da yaşanan problem, Paranoid Android’in ekrana çift tıklama mekanizması konusunda henüz daha tam gelişmemiş olmasından kaynaklanıyor. Mi 9T’deki çift tıklama olayı ise yerini tek tıklama aracılığıyla ekranın açılmasına bırakmış. Yetkililer, bir sonraki güncellemede bunların düzeleceğini ifade etti.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi 9T hakkında bilinenler neler?

Xiaomi Mi 9, Android 9.0 Pie işletim sistemini kullanıyor. 7 nm yapısıyla 5G‘de ve yapay zekada bekleneni veren Snapdragon 855parmak izi koruması ve parmak izi taraması özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Gücünü bu işlemciden alan cihaz; 6 GB RAM64 GB bellek hafızası ve 8 çekirdekli işlemci hızı vasıtasıyla kullanıcılarını mutlu etmeyi başarıyor. Xiaomi Mi 9, ayrıca, kamera çekimlerinde de başarılı.

Xiaomi Mi 9T, AMOLED ve FULL HD+ ekranıyla piyasada yer alıyor. Çentiksiz ve açılabillir kamerasıyla birçok akıllı telefondan farklı olan ürün; 2.2 GHz özellikli ve sekiz çekirdekli bir Snapdragon 730 işlemciye, 8 nmmimariye ve 6 GB RAM özelliğine sahip.

xiaomi mi 9t

Bunlara ek olarak 64 GB veya 128 GB seçenekleriyle kendisini sevenlere bir esneklik sunan akıllı telefon, ön tarafında 20 megapiksel, arka tarafında ise 48 megapiksel bir kamera bulunduruyor. Bu iki ana kamerayı destekleyen iki kamera daha mevcut. Bu kameralardan biri 13 megapiksel değerinde iken diğeri 8 megapiksel değerinde bir hizmet sunuyor.