Ana sayfa Programlama WordPress 5.2.3 Yayınlandı

WordPress 5.2.3 Yayınlandı

487
0

Geçen haftalarda WordPress güvenlik açığı sebebiyle gündeme gelen platformlar arasında ye alıyor. Fakat, yeni WordPress güncellemesi ile bu sorunun çözüleceği söyleniyor. WordPress 5.2.3 güncellemesi, yalnızca güvenlik iyileştirmelerini değil diğer bazı yenilikleri de bünyesinde barındırıyor.

WordPress 5.2.3 güncellemesi sorunları çözüyor

Geçen ayın son haftasında WordPress güvenlik açığı konusunda yaşanan sorunlardan bahsetmiştik. Bu sorunların eklentilerden kaynaklandığının farkında olan WordPress, düzeltmeleri de bunlar üzerinde yoğunlaştırmış gibi duruyor.

Öncelikle 5.2.3 güncellemesini yapabilmek için en güncel sürümü kullanıyor olmanız gerekiyor. Ancak henüz 5.2’ye güncellemediyseniz, sizin için hataları minimuma çeken 5.0 ve önceki sürümlerin güncellenmiş sürümlerini kullanabilirsiniz.

WordPress güncellemesi güvenlik açıklarını kapatıyor

Gelelim giderilen hatalara, bildiğiniz gibi WordPress her kullanıcının katkı sağlayabildiği bir yazılıma sahip. Bu konu üzerine odaklanan WordPress, katılımcıların önizlemelerinde bulunan siteler arası komut dosyası çalıştırma güvenlik açığını gideriyor.

Depolanan yorumlardaki siteler arası komut dosyasını çalıştırma güvenlik açığı olarak adlandırılıyordu. Ve bu konun çözümü için de bir düzeltme bulunuyor. Medya yüklemeleri ve kısa kod önizleme sorunları da bu güncelleme ile giderildi.

Bu sayede güvenlik açıklarını minimum düzeye çekmek isteyen WordPress, kullanıcılardan aldığı şikayetleri değerlendirdiğini görüyoruz.