Ana sayfa iOS Apple Card Tanıtıldı

Apple Card Tanıtıldı

519
0

Apple, bugün, “Şov Zamanı” özel etkinliğinde iPhone için tasarlanan yepyeni bir hizmetini duyurdu. Cupertino merkezli şirketin yeni hizmeti, kullanıcıların doğrudan iPhone’larından kaydolabilecekleri yeni bir dijital ve fiziksel kredi kartı olan “Apple Card”

Yeni hizmete kayıt işlemi sadece birkaç dakika sürüyor ve ardından şirketin kartı hemen mağazalarda, uygulamalarda veya dünya çapında çevrimiçi olarak kullanılabiliyor.

Wallet (Cüzdan) uygulamasında artık Apple Card’la yapılan harcamaların tutarları ve daha fazlası gösteriliyor. Harcama yapıldıktan sonra Apple Card kullanıcılarına en son işlemlerinin gerçek zamanlı görünümleri uygulama üzerinde sunulacak ve hesap bakiyeleri gösterilecek.

Her hafta ve ayın sonunda, Wallet uygulaması, kullanıcıların geçmiş mali kaynaklarını görselleştirmek için ne harcadıklarını gösterecek. Şirket ayrıca Mesajlar uygulaması aracılığıyla 7/24 müşteri desteği sağlayacak.

Yeni servis, ticari işlemleri satıcı adları ve konumlarıyla birlikte etiketlemek için makine öğrenimini ve Apple Haritalar’ı kullanıyor. Satın alımlar otomatik olarak toplanıyor ve yiyecek, içecek, alışveriş, eğlence ve daha fazlası gibi kategorilerde renk kodlaması yapılıyor.

Apple Card Wallet Uygulaması

Goldman Sachs ve Mastercard Ortaklığı

Apple, Apple Card için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yaptı.

Şirketin kredi kartının diğer özellikleri arasında iPhone üzerindeki basit kayıtlar, iMessage yardımı, kolayca tanınabilir işlemler, organize alımlar ve daha fazlası yer alıyor. Apple Card, harcamalarınızı hafta veya aya göre gösteriyor. Böylece ne zaman ihtiyacınız olursa harcamalarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Apple’ın yeni hizmetiyle hizmet karşılığı geri ödeme yapıyor. Dolayısıyla Apple Card ile her harcama yapıldığında belirli miktarlarda para iadesi alınabilecek. Buna, daha sonra Apple Pay’ın kullanıldığı her yerde kullanılabilen ve Apple Cash’e eklenen Günlük Nakit adı verilmiş. Apple Card ile yapılan alışveriş tutarının yüzde 2’si ve doğrudan Apple’dan yapılan alışverişlerden yüzde 3’lük Günlük Nakit alınabilecek.

Apple Card’ın hiçbir işlem ücreti bulunmuyor ve şirket, Apple Card’ın hedefinin sektördeki en düşük faiz oranları sağlamak olduğunu söylüyor. Ayrıca bir müşteri ödemesini geciktirmesi durumunda herhangi bir ücret cezası ile karşılaşmayacak.

Kartın Fiziksel Hali de Bulunuyor

Apple Card Fiziksel

Apple Pay’in kabul edilmediği yerler için, Apple, Apple Card’ın fiziksel bir versiyonunu da tasarladı. Kart titanyumdan yapılmış ve üzerinde kart numarası, CVV, son kullanma tarihi yer almıyor ve imza gerektirmiyor. Kart üzerinde sadece adınız ve soyadınız yer alıyor.

Apple, diğer hizmetlerinde olduğu gibi, Apple Card’ın tamamen güvenli ve özel olduğunu vaat ediyor.

Apple Card, başlangıç olarak bu yaz ABD’de piyasaya sürülecek. Kartın Türkiye için piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise henüz bilinmiyor.