Ana sayfa iOS iOS 12.1.1 Beta Sürümü Yayınlandı

iOS 12.1.1 Beta Sürümü Yayınlandı

270
0

Apple, yazılım kısmında işleri hızlandırmaya başladı. Yeni sürümler ardı ardına geliyor. Yeni iPad modellerinden sonra yayınlanan ilk büyük iOS 12 güncellemesi olan iOS 12.1 yayınlanmıştı. iOS 12.1 final sürümünün yayınlanmasının hemen ardından ise iOS 12.1.1 sürümü yayınlandı.

Bir sonraki ara güncelleme olarak gelecek olan iOS 12.1.1 sürümü için beta süreci de başlamış oldu. Yeni beta sürümünün yayınlanmasının ardından yeniliklerin neler olduğu konusunda da önemli detaylar ortaya çıktı. Geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümün detaylarından söz edelim.

iOS 12.1.1 Neler Getirecek?

Yeni güncellemenin ilk büyük değişikliği FaceTime kısmında yaşandı. iOS 12.1.1 sürümü sonrasında FaceTime Live Photos özelliğinin tekrar kullanıma girdiği görüldü. Aslında iOS 12 çıkmadan önce bu özellik ortaya çıkmıştı. Fakat Grup FaceTime özelliğinde olduğu gibi yeterli geliştirmeler yapılmadığı için özellik kaldırıldı. Şimdi ise bu özelliğin yeniden kullanıma girdiğini söylemek mümkün.

iOS 12.1.1

FaceTime görüşmesi yaparken, ekrandan görüntü almaya izin verecek olan yeni özellik, kullanıcı denetiminde kullanılabilecek. Bunun için Ayarlar bölümüne girmeniz ve FaceTime kısmından yeni özelliği açmanız yeterli oluyor.

FaceTime için geliştirilmiş kart görüntüsü özelliğini de kullanıma alan iOS 12.1.1 güncellemesi, bunlar dışında önemli bir yenilik getirmiyor gibi gözüküyor. Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi yok. Şu an için bu sürümün sadece geliştiriciler için yayınlanmış olduğunu bir kez daha hatırlatalım.