Ana sayfa iOS Apple Music Kullananlara Web Player Müjdesi!

Apple Music Kullananlara Web Player Müjdesi!

200
0

Rakipleri Spotify ve YouTube Music’te bulunan web player Apple Music’in en büyük eksiklerinden biriydi. Apple Music’in bilgisayarlarda dinlenmesi için Apple, iTunes yazılımını zorunlu tutuyordu. Mac’lerde oldukça hızlı Windows’ta ise aksine hantal çalışan bu uygulama kullanıcılardan çok fazla eleştiri aldı. Apple da bu eleştirileri dikkate aldı ve Apple Music web player beta sürümünü yayınladı. Şirket müzik platformunun artık tüm platformlarda sorunsuz çalışacağına dair bilgiyi de paylaştı.

Apple Music web player özellikleri

Web player temel özellikleri içeriyor. Kitaplığınız aynı şekilde web playerde bulunuyor. Kullanıcılar müzik kataloğunda herhangi bir şarkıyı arayabiliyor ya da kitaplığındaki parçaları çalabiliyor.

Apple’nin kendi oluşturduğu listelere de erişim sağlanıyor. Sizin için ve radyo bölümü de web sürümünde yerini aldı. Apple’ın ileride daha fazla özellik eklemeyi planladığı da açıklandı.

Bu arada web player üzerinden ücretli abonelik de satın alınabildiğini de hatırlatalım.

Web playerı test etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bugünlerde Apple, hizmetlerine daha fazla odaklanmayı hedefliyor. Hizmetlerden daha fazla kâr kazanmayı planlayan şirket Apple Music ve Apple TV uygulamalarını olduğunca erişilebilir hale getirmek istiyor.