Ana sayfa iOS Yeni iPhone SE’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Yeni iPhone SE’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

274
0

Apple, önümüzdeki hafta yeni iPhone ailesinin tanıtımını yapacak. iPhone 11 ailesinin merhaba diyeceği etkinlik şimdiden merakla beklenirken, yeni iPhone SE özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Apple, bu segmentte rekabet için bu model üzerinde nasıl bir yol izleyecek? Yeni iPhone SE fiyatı nasıl olmalı?

Apple’ın bu yıl içinde tanıtılması beklenen iPhone SE ile orta segmentte ve küçük ekranlı bir iPhone kullanmak isteyen kullanıcıların yüzü gülecek.

Yeni iPhone SE özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

Yeni modelin 2017 yılında Apple tarafından piyasaya sürülmüş olan 4.7 inç boyutundaki iPhone 8‘e benzerlik göstereceği konuşuluyor. Bu yeni nesil orta segment telefonun önümüzdeki yıl çıkması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre, akıllı telefon Apple’ın çıkarmış olduğu amiral gemilerinde bulunan LCD ekranı ve diğer bileşenlerinin çoğunu da içerecek. Ayrıca bu söylentilerin arasında, arka kısmında tek lensli bir kamera olacağı ve 128 GB depolama kapasitesi ile geleceği de var.

Tabii ki bu haberler yeni değil.

2018 yılından beri bu tür yeni iPhone SE haberlerini çoğu kaynakta duymuştuk. Şirketin hedefinde özellikle Hindistan ve Çin gibi bazı orta segment telefonların sık kullanıldığı bölgeler yer alıyor. Apple’ın rekabet edebilmesi için, bu bölgelerdeki istatistiklerin gösterdiği ana etmen yaklaşık 299 dolarlık bir model üretmesi gerektiği. Fakat bu konuda kesin bir fiyat tabii ki henüz belli değil.

Apple’ın çıkarmış olduğu ilk orta segment telefon olan iPhone SE’de bizi 4 inçlik bir ekran ve 1.625 mAh’lik bir batarya karşılaşmıştı. Telefonda, 1.84 GHz hızında çalışan işlemci kullanılıyordu.

Tabii bir telefonun yeniden dirilmesiyle birlikte, önceki modelde bulunan bir takım donanım ve yazılımların daha güncel ve yeni olmasını bekliyoruz.

Kaynakların çoğunda söylenene göre, bu tür bir orta segment telefonun tüm dünya çapında büyük satışlara ulaşması bekleniyor.

Zaman zaman yüksek fiyatları ile gündeme gelen Apple, böyle düşük maliyetli bir telefon ile nasıl bir müşteri profili hedefliyor ve hangi ülkelere açılmak istiyor orası şu an kesin değil.

Sizce Apple’ın çıkarmak için çalıştığı söylenen bu yeni iPhone SE modeli, söylenilen bütçe ve segmentte beklentileri karşılar mı?